Sprawdź nasze nowe Forum - otwarta BETA!

Jak utworzyć i wgrać własny dzwonek na Windows Phone Mango


Mango nadchodzi dużymi krokami, a wraz z nim (w końcu) możliwość ustawienia własnego utworu na dzwonek. Okazuje się jednak, że dodawanie nowego dzwonka nie działa na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Aby utwór mogł być użyty jako dzwonek musi spełnić następujące warunki:

 

 

 

  • rozmiar – mniej niż 1 MB
  • długość – do 39 sekund
  • format – MP3 lub WMA
  • utwór nie może być chroniony prawami autorskimi
Zanim zatem ustawimy naszą ulubioną piosenkę na dzwonek musimy ją odpowiednio przygotować. Do tego potrzebne będą nam programy, za pomocą których skrócimy utwór do wymaganych 39 sekund. Programy, z których skorzystamy to Audacity oraz Lame_v3.98.3_for_Audacity (kodek umożliwiający zapisanie utworu w MP3). Instalujemy te programy w kolejności Audacity i następnie Lame. Program jest na prawdę bardzo prosty w obsłudze.
Uruchamiamy Audacity i przeciągamy na okno programu naszą piosenkę. Po przeciągnięciu utworu, okno programu powinno wyglądać tak:
Audacity
Audacity
 Zaznaczamy teraz interesujący nas fragment piosenki i klikamy Edytuj->Przytnij. Następnie zapisujemy piosenkę (Plik -> Eksportuj) wybieramy format MP3 i klikamy „OK”.
W ten sposób utworzyliśmy odpowiedni utwór, który może być użyty jako dzwonek w naszym Windows Phone.
Aby przenieść dzwonek na telefon potrzebujemy Zune 4.8. Uruchamiamy program, przechodzimy do Kolekcja -> Muzyka i przeciągamy tu nasz dzwonek. Teraz bardzo ważny punkt!!!
Zune
Zune
Prawym przyciskiem klikamy na dzwonek i wybieramy opcję Edytuj. Następnie w polu Gatunek wpisujemy słowo Ringtone. Klikamy OK, łapiemy nasz dzwonek i przeciągamy go na ikonę telefonu w lewym dolnym rogu ZUNE. Od teraz na telefonie w dostępnych melodiach powinien pojawić się utworzony przez nas dzwonek.
Trudne? Niee… :)